Aby wyświetlić tę zawartość zainstaluj lub zaktualizuj odtwarzacz Flash Player.

Zdjęcia archiwalne ze zbiorów prywatnych Marka Żurawieckiego z Grodziska Mazowieckiego

Pierwszym burmistrzem Sochaczewa – jak udało mi się ustalić w wyniku kwerendy w archiwach – wybranym już po odzyskaniu przez Polskę niepodległości został 15 kwietnia 1919 roku Jan Fabierkiewicz, z wykształcenia farmaceuta, właściciel składu aptecznego w Sochaczewie. W archiwach odnalazłem informacje dotyczące sprawowania jego funkcji w Sochaczewie. Skontaktował się ze mną również Pan Marek Żurawiecki, badacz dziejów rodziny Fabierkiewiczów. Dzięki Panu Markowi Żurawieckiemu udało się uzyskać informacje biograficzne dotyczące Jana Fabierkiewicza.

Pan Marek Żurawiecki poszukiwał również informacji, gdzie Jan Fabierkiewicz został pochowany, dopiero w marcu 2011 roku udało mu się odnaleźć jego grób na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. W jednym grobie oprócz burmistrza Jana Fabierkiewicza spoczywają jego żona Helena z Jabłońskich Fabierkiewicz (lat 77), która zmarła 6 października 1942 roku, córka Maria Herod z domu Fabierkiewicz (lat 63), która zmarła 22 lutego 1955 roku wraz z mężem Franciszkiem Herod (lat 54), który zakończył życie 17 maja 1940 roku. Pan Marek Żurawiecki zrobił również zdjęcie grobu, które prezentujemy na stronie.

Od redakcji: Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość materiałów fotograficznych zamieszczonych na stronie zgodnie z życzeniem osób przekazujących zdjęcia nie może być reprodukowana ani rozpowszechniana w sposób drukarski, kserograficzny, elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny, nagrywający i inny, nie może być przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody właściciela praw autorskich do zdjęć lub zbiorów zdjęć. Kopiowanie oraz wykorzystywanie zdjęć w publikacjach książkowych czy internetowych w celach komercyjnych i innych (naukowe, oświatowe, urzędowe) wymaga indywidualnej zgody właściciela praw autorskich zdjęć. Redakcja portalu nie pośredniczy w kontaktach między Czytelnikami portalu a autorami zdjęć lub zbiorów zdjęć. Portal jest chroniony programem antyplagiatowym przeszukującym zasoby internetu w czasie rzeczywistym w celu znalezienia ewentualnego naruszenia praw autorskich. Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich przez osoby chcące zamieścić zdjęcia na portalu.

{multithumb popup_type=lightbox blog_mode=popup thumb_width=170 thumb_height=110 max_thumbnails=0 num_cols=5}