Aby wyświetlić tę zawartość zainstaluj lub zaktualizuj odtwarzacz Flash Player.

Proporczyki ze zbiorów prywatnych Stanisława Duńskiego z Sochaczewa

Ciekawym zbiorem sochaczewskich proporczyków podzielił się znany sochaczewski kolekcjoner Pan Stanisław Duński, który jest posiadaczem jednej z najliczniejszych kolekcji prywatnej, poświęconej Sochaczewowi. Zbiera również okazy numizmatyczne (banknoty, medale, monety) i filatelistyczne (tzw. całostki, stemple okolicznościowe, znaczki). W swoim dorobku ma wiele wystaw w kraju i zagranicą. Eksponaty kolekcjonerskie pozyskuje w wyniku licznej korespondencji, wymiany dokonywanej na spotkaniach kolekcjonerskich, wreszcie dokonuje zakupów w sklepach filatelistycznych, czy numizmatycznych.

Traktuje zbieractwo jako wspaniały relaks i oderwanie się od trudnej rzeczywistości. Swoją wiedzą dzieli się również z innymi, prowadząc rubrykę w lokalnym tygodniku „Ziemia Sochaczewska”, zatytułowaną „Świat kolekcjonera”. Przedstawia w niej nowości i zachęca do tworzenia własnych kolekcji. Kieruje miejsowym Klubem Kolekcjonera, który powstał z potrzeby regularnych spotkań, w czasie których można podzielić się doświadczeniem i wymienić się wiedzą z różnych dziedzin kolekcjonerstwa oraz powiększyć swoje zbiory w drodze wymiany bądź zakupów. Klub zrzesza ponad 20 aktywnych członków, którzy kolekcjonują walory numizmatyczne i filatelistyczne, widokówki, autografy oraz różne przedmioty związane z Sochaczewem i Ziemią Sochaczewską. Zebrania członków odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00 w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie. Wśród udostępnionych Czytelnikom strony zdjęć można znaleźć te znane szerszemu gronu, jak i te mniej znane, występujące w mniejszej ilości na rynku kolekcjonerskim. Przedstawiają one miasto od okresu sprzed I wojny światowej po lata 80-te XX wieku.

Od redakcji: Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość materiałów fotograficznych zamieszczonych na stronie zgodnie z życzeniem osób przekazujących zdjęcia nie może być reprodukowana ani rozpowszechniana w sposób drukarski, kserograficzny, elektroniczny, mechaniczny, fotograficzny, nagrywający i inny, nie może być przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez pisemnej zgody właściciela praw autorskich do zdjęć lub zbiorów zdjęć. Kopiowanie oraz wykorzystywanie zdjęć w publikacjach książkowych czy internetowych w celach komercyjnych i innych (naukowe, oświatowe, urzędowe) wymaga indywidualnej zgody właściciela praw autorskich zdjęć. Redakcja portalu nie pośredniczy w kontaktach między Czytelnikami portalu a autorami zdjęć lub zbiorów zdjęć. Portal jest chroniony programem antyplagiatowym przeszukującym zasoby internetu w czasie rzeczywistym w celu znalezienia ewentualnego naruszenia praw autorskich. Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne naruszenie praw autorskich przez osoby chcące zamieścić zdjęcia na portalu.

{multithumb popup_type=lightbox blog_mode=popup thumb_width=170 thumb_height=110 max_thumbnails=0 num_cols=5}